HOME -> anunturi

Anunturi

Aprilie 2018

Fiind primiti cu deschidere si caldura de catre comunitatea din Schomberg, este foarte important sa dam dovada de respect, intelegere si ca prezenta noastra acolo nu tulbura in nici un fel atmosfera patriarhala care domneste in acea zona.Va rugam sa parcati dupa cum indica harta atasata acestui link.

*********************************************************************************

In fiecare Sambata (pe durata Postului Mare):
Vecernia Mare incepand cu ora 19:00-20:00, urmata de marturisirea credinciosilor, iar impartasirea acestora sa va savarsi in ziua urmatoare (Duminica), la Sf. Liturghie.

In fiecare duminica:
Slujba Utreniei - ora 10:00
Sfanta Liturghie - ora 10:30

Programul slujbelor din Saptamana Mare

Joia Mare - ora 19:00 - Denia celor 12 Evanghelii

Vinerea Mare - ora 19:00 - Prohodul Domnului dupa care vom inconjura Biserica, iar la sfarsit vom trece pe sub Sf. Epitaf

Sambata Noaptea - ora 24:00 - Invierea Domnului, inconjuram Biserica iar pe urma vom continua cu Sf. Liturghie, incat in jurul orei 2:30 sa sfintim cosurile cu bucate.

Duminica de Pasti - ora 14:00 - Vecernia din ziua de Pasti (a II-a Inviere) cu citirea Evangheliei in mai multe limbi.

A doua si a treia zi de Pasti nu avem slujba.