HOME -> anunturi

Anunturi

Septembrie 2018

Fiind primiti cu deschidere si caldura de catre comunitatea din Schomberg, este foarte important sa dam dovada de respect, intelegere si ca prezenta noastra acolo nu tulbura in nici un fel atmosfera patriarhala care domneste in acea zona.Va rugam sa parcati dupa cum indica harta atasata acestui link.

*********************************************************************************

In fiecare duminica:
Slujba Utreniei - ora 10:00
Sfanta Liturghie - ora 10:30

Iubiti credinciosi,

Sunetul clopotelului anunta sfarsitul vacantei si inceputul unui nou an scolar.

Pentru acest moment emotionant, Biserica noastra va pregati o slujba speciala pentru toti elevii si studentii, rugand pe bunul Dumnezeu sa le insufle in minte, in inima si in grai, duhul intelepciunii si al intelegerii, ca sa invete tot lucrul bun si folositor, aducand bucurie parintiilor si intarire Bisericii.

Asadar, Duminica 2 Septembrie, incepand cu ora 10:00, toti elevii si studentii sunt asteptati la spovedanie, iar pe urma sa vor impartasi la liturghie, primind rugaciunile de dezlegare si de binecuvantare.