HOME -> anunturi

Anunturi

IULIE 2017

In fiecare duminica - Sfanta Liturghie - ora 10:30 am

Fiind primiti cu deschidere si caldura de catre comunitatea din Schomberg, este foarte important sa dam dovada de respect, intelegere si ca prezenta noastra acolo nu tulbura in nici un fel atmosfera patriarhala care domneste in acea zona.Va rugam sa parcati dupa cum indica harta atasata acestui link.

*********************************************************************************

Iubiti credinciosi,

Va adreseam invitatia de a participa la Sarbatoarea Hramului Bisericii noastre, eveniment ce va fi organizat la biserica noastra in Schomberg (31 Church St, Schomberg, ON L0G 1T0) pe data de 23 Iulie, 2017 – Duminica.

Curtea Bisericii va fi inchisa, pentru a fi montate umbrele de soare, mese si scaune in acest scop.
Va rugam sa nu uitati sa consultati harta locurilor pentru parcare atasata link-ului de mai sus.

Evenimentul se va desfasura dupa urmatorul program:

- Sfanta Liturghie - 10:30am - 12:30pm
- Buna dispozitie, muzica si bucurie - incepand cu ora 12:30pm
- Tombola cu premii
- Jocuri pentru copii
- Muzica romaneasca

Meniul specific de vara pentru adulti si copii.

Mancarea va fi gratuita.

Bauturile alcoolice, racoritoarele si tombola, vor fi contra cost.

Donatiile vor fi lasate la aprecierea dumneavoastra.

Asadar, va asteptam cu totii, cu mic, cu mare alaturi de familiile si prietenii dumneavoastra, sa luati parte la evenimentul special al parohiei noastre, bucurandu-ne impreuna de o duminica binecuvantata si de o vara mult asteptata!

Consiliul Parohial alaturi de mine, va asteapta cu mult drag !

Cu deosebit respect,
Pr. Ciprian Pasca - 416-835-1223