• Doriti ca vizualizarea sa fie pe centrul ecranului? Apasati aici!

• - SCHOMBERG -

Preot Ciprian Pasca
    Tel: 416-835-1223

In fiecare duminica - ora 10:30 AM - Sf. Liturghie.

24 Iunie (Vineri) - ora 10:00 AM - (†) Nasterea Sf. Proroc Ioan Botezatorul (Sânzienele sau Dragaica) - Sf. Liturghie.

29 Iunie (Miercuri) - ora 10:00 AM - (†) Sf. Ap. Petru si Pavel - Sf. Liturghie.

17 Iulie (Duminica) - ora 10:30 AM - Sf. Liturghie. Agapa cu donatii cu ocazia HRAMULUI bisericii

20 Iulie (Miercuri) - ora 10:00 AM - (†) Sf.Prooroc Ilie Tesviteanul - Sf. Liturghie.

BISERICA NOASTRA

Pentru detalii ... apasati aici

DONATII
    Nou! Donatii online ... detalii
    Evenimente

In duminica a 6-a dupa Sfintele Pasti, a vindecarii orbului, din incredintarea si cu binecuvantarea IPS Arhiepiscop Nathanaiel, Preasfintitul Parinte Iustin, Episcopul Maramuresului si Satmarului a savarsit Sfanta Liturghie la biserica cu hramurile „Sfantul Proroc Ilie Tesviteanul” si „Sfanta Cuvioasa Parascheva” din Schomberg, Toronto, Canada, inconjurat de un sobor de preoti si diaconi.

Din soborul parintilor slujitori au facut parte Pentru detalii ... apasati aici

;